Fulbright Graduate Student Program Украина

Fulbright Graduate Student Program

Навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра. У конкурсі можуть брати участь студенти старших курсів, випускники ВНЗ.

Післядипломна освіта в США (graduate studies) є поєднанням навчання з індивідуальною дослідницькою працею. Система цього рівня освіти передбачає широкий спектр можливостей: здобуття магістерського ступеня (master's program); навчання за суміжною спеціальністю; річне/півторарічне навчання без отримання диплому з метою поглиблення знань з певної наукової дисципліни (non-degree study program); підготовка до кваліфікаційних іспитів і вступу до аспірантури (doctorate program).

Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни

* Український Офіс ім.Фулбрайта не розглядатиме подання на такі напрямки, як бухгалтерський облік, аудит, логістика, менеджмент, маркетинг, бізнес, управління бізнесом, клінічна медицина.
**Конкурсанти можуть подаватись на магістерську програму у США з тієї спеціальності, з якої вже отримали диплом в Україні або іншій країні, або з суміжної до зазначеної в дипломі спеціальності.
*** Конкурсанти можуть подаватись на магістерську програму зі спеціальності, відмінної від зазначеної в дипломі, якщо вони мають фаховий досвід роботи за цією спеціальністю (не менше 1-2-х років) або володіють базовими знаннями та навичками з цієї спеціальності, одержаними завдяки проходженню стажувань, тренінгів, сертифікатних та інших освітніх програм.

 

Американські студії

Антропологія

Археологія

Архітектура / містопланування

Астрономія

Бібліотекарство

Біологія

Ґендерні студії

Генетика

Географія

Геологія

Громадське управління

Державна політика

Екологія/охорона довкілля

Економіка (теоретичні напрямки)

Журналістика/ засоби масової комунікації

Інженерні науки

Інформаційні науки

Історія

Історія, критика або менеджмент у галузі культури та театру

Комп'ютерні науки

Лінгвістика/ прикладна лінгвістика

Література

Математика

Матеріалознавство

Мистецтво (живопис, скульптура, музика, кіно, театр, фотографія,хореографія)/ мистецтвознавство)

Міжнародні відносини

Музеєзнавство

Освіта/управління в галузі освіти

Охорона здоров'я

Охорона історичної спадщини

Педагогіка

Політичні науки

Правознавство

Психологія

Релігійні студії

Соціальна робота

Соціологія

Українознавчі студії

Фізика

Філософія

Фольклор

Хімія

Вимоги до кандидатів:

· мати українське громадянство та проживати в Україні

· володіти англійською мовою на рівні достатньому для професійного спілкування в англомовному академічному середовищі

· мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії (у серпні 2016 р.)

· повернутись в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, яку отримують учасники програм обмінів

* Не можуть брати участь у конкурсі працівники (та їх найближчі родичі: чоловіки/дружини, діти, сестри, брати, батьки та інш.) Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні та урядових агенцій США, що входять до дипломатичної місії США в Україні; Програми імені Фулбрайта в Україні та інших організацій, програм навчання та обмінів, що фінансовані Державним Департаментом США. Ця заборона втрачає чинність через рік після завершення строку служби або роботи за контрактом у зазначених установах та організаціях.

** Не можуть брати участь у конкурсі громадяни України, які постійно проживають на території США впродовж 5 років; ті, хто мають дозвіл на постійне проживання в США; студенти, які навчаються в американських університетах на час проведення конкурсу.

*** Ті, хто раніше отримували візу категорії J-1 та J-2, можуть подаватись на Програму не раніше 2-х років після повернення в Україну. Ця вимога не стосується певних учасників програм обмінів категорії J-1, на яких не поширюється вимога про дворічне перебування в країні свого проживання, наприклад, програми Summer Work and Travel (див. коментар до візи).

Умови гранту:

· оплата навчання в університеті

· щомісячна стипендія

· медичне страхування

· квиток в обидва боки

Документи на конкурс та вимоги до їх оформлення:

Претендентам необхідно подати до Офісу Програми імені Фулбрайта комплект документів, до якого входять:

· [анкета]

· обов'язкові додаткові форми

· три рекомендаційні листи

· копії всіх документів про вищу освіту, які свідчать про отриману кваліфікацію, ступінь чи звання (дипломи з додатками, сертифікати тощо)/ або копія залікової книжки для студентів 3-6-х курсів, які ще не отримали диплом на момент конкурсу

· портфоліо (для кандидатів з творчих напрямків)

Відбір учасників на конкурсній основі відбувається в Україні й передбачає наступні етапи:

· перевірку документів щодо повноти їх заповнення та відповідності заявників вимогам конкурсу(травень 2015)

· рецензування робіт американськими та українськими фахівцями та визначення осіб, які вийшли до півфіналу (червень-липень 2015)

· співбесіда англійською мовою з учасниками півфіналу та відбір фіналістів американсько-українською комісією (середина вересня 2015)

· затвердження рекомендованих кандидатів та визначення університетів для фіналістів програми(січень-квітень 2016)

· початок навчання/гранту – серпень-вересень 2016 року.

Фіналісти Програми складатимуть комп'ютерний тест TOEFL iBT (Internet-based Test of English as a Foreign Language) та GRE General Test (Graduate Record Examination) у жовтні 2015 року. Фіналісти програми з юридичних спеціальностей складатимуть лише TOEFL.

Офіс Програми імені Фулбрайта відшкодовує учасникам конкурсу витрати на проїзд та перебування у Києві під час співбесіди; оплачує комп'ютерне тестування для фіналістів програми; надає візову підтримку стипендіатам.

Рішення щодо надання гранту ухвалює Наглядова рада науковців імені Фулбрайта (США). Інститут Міжнародної Освіти (IIE) допомагає визначити американські університети у відповідності до академічних інтересів кандидатів. Програма бере до уваги побажання учасників стосовно вибору місця навчання, але залишає за собою право остаточного визначення конкретного університету у США.

Документи приймають до 16 травня щороку.

Координатор програми — Інна Бариш ibarysh@iie.org; student.ukraine@iie.org
Асистент програми — office.ukraine@iie.org